Jak zrobić wino w słoiku

Dowiedz się, jak zrobić wino w słoiku. Ta metoda jest bardzo prosta i może być użyta do zrobienia dowolnego soku owocowego, w tym z winogron, brzoskwiń, moreli i innych. Użyj koncentratu soku owocowego lub niesłodzonego soku owocowego z butelki lub słoika. Eksperymentuj z różnymi kombinacjami owoców, aby znaleźć swój ulubiony smak. Możesz również znaleźć szklane słoiki i crocks w sklepach vintage lub secondhand. Upewnij się, że nie używasz używanych szklanych słoików, które były wcześniej używane do przechowywania pikli lub kiszonej kapusty. W ten sposób nie będą one miały siarczynów lub Sorbate.

Składniki do produkcji wina są bardziej złożone niż cukier i drożdże. Odpowiednia równowaga cukru, kwasu i taniny da Twojemu winu jego smak i stworzy optymalne środowisko dla drożdży do pracy. Brzoskwinie, na przykład, potrzebują dwóch do trzech funtów owoców i około dwóch funtów cukru. Kwiaty, jak róże, wymagają więcej cukru do fermentacji. Zazwyczaj 2,5 do 3 funtów cukru na galon płynu wystarczy, aby stworzyć aromatyczne wino.

Dla większych partii, możesz podzielić swój przepis przez dwa lub cztery, aby zrobić mniejsze partie. Podczas robienia wina w słoiku, często łatwiej jest sfałszować pomiary i użyć mniejszych słoików. Na przykład, jeden przepis galon może być podzielony na pół galon partii i jedna kwarta wina może być wykonane z dwóch filiżanek wody zamiast pół galonu. Można również użyć plastikowej folii spożywczej zamiast zamków, aby utrzymać wino świeże i wolne od zanieczyszczeń.

Po zakończeniu fermentacji można przechowywać wino w ciemnym, chłodnym miejscu. Gdy wino jest już gotowe, przechowuj je w ciemnym miejscu i przełam je podczas Nowego Roku. Najlepiej jest mieć trochę resztek wina, aby świętować Nowy Rok. Ładna butelka wina wystarczy na cały rok! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Kiedy otworzysz swój gotowy słoik z winem, powinieneś być w stanie zobaczyć warstwę drożdży na dnie.

Pierwszym krokiem w produkcji wina jest wybór owoców. Staraj się używać lokalnie uprawianych owoców w sezonie. Soki cytrusowe będą fermentować do dwóch miesięcy, ale efekt końcowy nie będzie tak smaczny jak wino na bazie winogron. Podczas mieszania soku owocowego i cukru, upewnij się, że używasz niechlorowanej wody, aby uniknąć jakichkolwiek plam chloru. Ponadto, należy również upewnić się, że drożdże winiarskie są czyste.

Następnie, należy odkazić swój sprzęt do produkcji wina. Aby odkazić swój sprzęt do produkcji wina, będziesz potrzebował małego wiadra z zimną wodą i różowym środkiem odkażającym. Dokładnie wymieszaj roztwór. Po uzyskaniu klarownej konsystencji wytrzyj główny fermentator, pokrywę i łyżkę. Następnie użyj czystej szmatki, aby wytrzeć wszelkie pozostałości. Po tym, jesteś gotowy do butelkowania swojego wina!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *