Jakie łóżko dla 2 latka?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJakie łóżko dla 2 latka?
Mirosława zapytał 3 lata temu

Jakie łóżko dla 2 latka?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dobre łóżeczko to przede wszystkim solidność, wygoda i funkcjonalność. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie i stylowym designie.
Chociaż obecnie w sklepach można znaleźć wiele ciekawych propozycji, wybór odpowiedniego łóżka do pokoju dziecięcego może być wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dwulatka?

Jakie łóżko dla 2 latka?

Wielu rodziców szukających łóżeczka zastanawia się, czy wybrać ramę łóżka z oddzielnym materacem, czy łóżko z materacem w zabudowie (co jest tańsze).
W zasadzie najlepszym zakupem jest łóżko z wygodnym materacem, które zapewnia maksymalny komfort spania przez całą noc.

Materace na stałe wbudowane w łóżeczka wypełnione są niskiej jakości pianką, która nie zapewnia komfortowego podparcia dla kręgosłupa, przez co może powodować bóle pleców i mięśni u dziecka.
Warto więc zapłacić trochę więcej za dobre łóżeczko z odpowiednim stelażem i wysokiej jakości materacykiem np. z wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej pianki, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort.

Szczególnie drewno

Szukając odpowiedniego łóżka dla dziecka, warto zastanowić się nad modelami wykonanymi z drewna.
Dobre drewniane łóżko to zakup na lata, ponieważ drewno jest trwałe i wytrzymałe. Nawet jeśli się uszkodzi, można je łatwo naprawić. Nie ma też problemu ze zmianą koloru łóżeczka.