Jak spuścić wodę z bojlera?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak spuścić wodę z bojlera?
Paula zapytał 3 lata temu

Jak spuścić wodę z bojlera?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Spuszczanie wody z bojlera nie należy do najprostszych czynności. Może to być również niebezpieczne. Dlatego też, przed przystąpieniem do tej czynności, warto poznać kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać.

Spuszczanie wody z bojlera od podstaw

By posiąść wiedzę na temat tego, jak spuścić wodę z bojlera, w pierwszej kolejności musimy ustalić, jaki model urządzenia posiadamy. Bywa, że budowa poszczególnych urządzeń bardzo się od siebie różni. W zależności od rodzaju posiadanego przez nas bojlera, spuszczanie wody może być mniej lub bardziej skomplikowane. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na zawór bezpieczeństwa znajdujący się na każdym bojlerze. Bardzo ważna czynność, którą powinniśmy wykonać bez względu na rodzaj bojlera, to odłączenie go od źródła zasilania przed przystąpieniem do czynności spuszczenia wody.

Najpierw wykręcamy zawór bezpieczeństwa lub odkręcamy specjalną śrubkę, która ma na celu odprowadzić wodę z pojemnika. Powinniśmy zrobić to etapami. Jeśli wykręci się cały zawór od razu, woda może wylecieć ze zbiornika z ogromną prędkością i pod dużym ciśnieniem, czego chcemy uniknąć. Z tego powodu, najlepiej robić to stopniowo. Opróżnianie bojlera może potrwać nawet do dwóch godzin.