Jak głęboko ocieplać fundamenty?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak głęboko ocieplać fundamenty?
Zbigniew zapytał 3 lata temu

Jak głęboko ocieplać fundamenty?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Podczas ocieplania fundamentów bardzo ważnym aspektem jest głębokość na jakiej zostanie położony styropian. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, czy budynek jest podpiwniczony.

Rodzaje ocieplenia
Jeżeli parter domu znajduje się znacznie wyżej niż grunt, to można sobie pozwolić na mniejsze ocieplenie. Praktyczna wiedza, jak głęboko ocieplać fundamenty jest niezwykle przydatna. Należy pamiętać, że minimalna długość ocieplenia powinna wynosić 50 centymetrów. Z reguły jednak większość fundamentów jest docieplana na 1 metr.

Wybór głębokości
Głębokość jest bardzo ważna, ale równie ważne są materiały. Styropian do ocieplania powinien być dedykowany do fundamentów. Ciekawym pomysłem jest również zakup specjalnej płyty, która posiada hydrofobowe właściwości. Standardowa grubość styropianu, która skutecznie będzie blokować ucieczkę ciepła z budynku jest 10-12 cm. W przypadku grubszego styropianu należy zastosować cieńszy cokół. Takie rozwiązanie sprawi, że izolacja będzie znacznie trwalsza oraz skuteczna. Na styku ścian konstrukcyjnych najłatwiej zauważyć skutki nieprawidłowo docieplonych fundamentów.