Jakie łóżko dla 3 latka?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJakie łóżko dla 3 latka?
Lucjan zapytał 3 lata temu

Jakie łóżko dla 3 latka?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Kiedy trzylatek wyrósł z łóżeczka, czas poszukać nowego modelu do dziecięcego pokoju. Jaki rozmiar powinno mieć łóżko i jaki będzie najlepszy model?

Jakie łóżko dla 3 latka?

Wielu rodziców zastanawia się, jak duże powinno być łóżko dla trzylatka. Ogólnie rzecz biorąc, nieco większe łóżko to najlepszy wybór, zwłaszcza jeśli chcemy, aby wystarczyło na dłuższy czas.
Najczęstszym wyborem są dwa najpopularniejsze rozmiary, czyli 140 × 70 cm i 160 × 80 cm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na nieco większe łóżko (nawet w rozmiarze dla dorosłych). Duże łóżko ma zalety: dziecko może spać z jednym z rodziców i jest więcej miejsca do zabawy.

Stylowy wygląd i funkcjonalność mogą iść w parze

Wybierając odpowiednie łóżko dla trzylatka, warto wziąć pod uwagę modele, które są nie tylko wygodne, ale i stylowe.
Dobrym przykładem jest drewniane łóżko, które konstrukcją i wyglądem przypomina dom. Z narożników ramy łóżka wyrastają pionowe belki, które u góry połączone są skośnymi i poziomymi belkami, tworzącymi dach „domu”.
Taka konstrukcja łóżka idealnie sprawdzi się jako łóżko zarówno dla 3-latka, jak i starszego dziecka. Łóżko domek jest wspaniałe nie tylko do spania, ale także do zabawy.