Jak kłaść wykładzinę PCV?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak kłaść wykładzinę PCV?
Liliana zapytał 3 lata temu

Jak kłaść wykładzinę PCV?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dziś w wielu mieszkaniach można wciąż spotkać wykładziny. Zdobią one podłogi wielu pomieszczeń, zarówno kuchni, jak i wielu pokoi. Jak kłaść wykładzinę PCV?

Kładzenie wykładziny PCV – czynności przygotowawcze

Położenie wykładziny nie jest trudnym zadaniem, zatem czynność tę można wykonać samodzielnie. W tym celu warto uzbroić się w cierpliwość oraz zaczerpnąć niezbędnych wskazówek.

Prace należy zawsze rozpocząć od precyzyjnego przycięcia wykładziny na odpowiedni wymiar. Trzeba zawsze pamiętać o tym, aby z każdej strony zostawić po około pięciu centymetrów zapasu. Warto też dobrze oczyścić podłoże, na którym ma zostać położona wykładzina.

Prawidłowe klejenie wykładziny PCV

Istotnym etapem prac jest klejenie. Należy go zawsze rozpocząć od rozwinięcia arkusza wykładziny do połowy. Następnie za pomocą pacy zębatej lub szpachelki trzeba nanieść bardzo równomiernie klej na przygotowane i oczyszczone wcześniej podłoże.

Później należy bardzo mocno oraz starannie docisnąć wykładzinę w każdym miejscu w taki sposób, aby na powierzchni nie utworzyły się wybrzuszenia. Czynność związaną z gładzeniem położonej wykładziny należy zawsze wykonywać od środka, a następnie kierować się do zewnętrznych stron wykładziny.

W taki oto prosty sposób można położyć wykładzinę PCV w każdym wybranym pomieszczeniu.