Jak powiesić żyrandol?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak powiesić żyrandol?
Iwona zapytał 3 lata temu

Jak powiesić żyrandol?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Oświetlenie to istotny element każdego pomieszczenia. Jego istotną rolą jest dostateczne doświetlenie wnętrza po zmroku. Ponadto pełni ono funkcję dekoracyjną. Jak powiesić żyrandol, aby był bezpieczny podczas codziennego użytkowania oraz pięknie się prezentował?

Wkręcanie haka do sufitu

Prace związane z powieszeniem żyrandola należy zawsze rozpocząć od wyłączenia bezpiecznika prądu. Następnie należy naszkicować na suficie miejsce, w którym będzie znajdował się wkręt trzymający żyrandol. Warto zawsze pamiętać o tym, że hak powinien znajdować się jak najbliżej przewodów elektrycznych.

Kolejną czynnością jest wiercenie otworu w suficie. Do tego celu należy użyć wiertarki udarowej. W wykonany otwór należy włożyć kołek rozporowy. Hak do sufitu należy najpierw wkręcić ręcznie, a później przy za pomocą kombinerek.

Podłączenie przewodów i powieszenie żyrandola

Kolejnym istotnym krokiem jest prawidłowe podłączenie przewodów. W tym celu należy usunąć za pomocą nożyka izolację kabli na wysokość około jednego centymetra. Tak przygotowane przewody trzeba przykręcić do odpowiednich kostek, zgodnie z instrukcją załączoną do żyrandola.

Ostatnią czynnością jest wyregulowanie długości lampy i powieszenie jej na haku. Na zakończenie trzeba schować wszystkie przewody do osłonki żyrandola.