Jak nakleić folię na szybę?

PytaniaKategoria: InneJak nakleić folię na szybę?
Edyta zapytał 3 lata temu

Jak nakleić folię na szybę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

W budynkach starszej generacji ciepło bardzo często ucieka przez nieszczelne okna. Najprostszą metodą na ograniczenie jego ucieczki na zewnątrz jest naklejenie na szyby folii termokurczliwej.

Czym charakteryzuje się folia termokurczliwa?

Tworzywo to charakteryzuje się tym, że jest bardzo cienkie, bezbarwne oraz przejrzyste. Dzięki temu nie ogranicza dostępu światła do wnętrza.

Istotną zaletą folii na szyby jest także to, że jest ona bardzo odporna na nacisk, a po sezonie można ją bez problemu usunąć z szyby, nie pozostawiając jakichkolwiek śladów.

Jak nakleić folię na szybę?

Naklejanie folii na szybę nie jest trudne, zatem czynność tę można wykonać samodzielnie. Na początek trzeba tuż przy wewnętrznych krawędziach ramy okiennej nakleić paski wąskiej, dwustronnej taśmy klejącej.

Następnie w górnym profilu okna trzeba zdjąć z taśmy cały pasek zabezpieczający, a na profilach pionowych do 2/3 wysokości.

Kolejną czynnością jest klejenie. Folię zawsze zaczyna się naklejać od jednego z górnych narożników okna. Warto ją dobrze docisnąć do taśmy znajdującej się na górnym profilu. Z kolei na pionowych profilach folię nakleja się stopniowo oraz lekko naciąga.

Ważne jest, aby przez parę minut ogrzać folię suszarką. Dzięki temu znikną fałdy, a folia na szybie odpowiednio się napręży. Ostatnim krokiem jest odcięcie nadmiaru folii.