Jak obciąć pazury psu?

PytaniaKategoria: 🐕 ZwierzętaJak obciąć pazury psu?
Paulina zapytał 3 lata temu

Jak obciąć pazury psu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Pielęgnacja psich pazurów to profilaktyczna opieka zdrowotna. Długie pazury utrudniają psu poruszanie się, a zbyt długie, mogą nawet powodować ból u psa, a na dłuższą metę uszkodzić układ mięśniowo-szkieletowy i prowadzić do problemów z postawą.
Istnieje również ryzyko, że pies zrani się podczas drapania.

Kiedy należy obcinać psu pazury?

Nie jest konieczne obcinanie paznokci każdemu psu. Pazury często same ścierają się na asfalcie i twardych powierzchniach. Jeśli jednak pies spaceruje przede wszystkim po łąkach i lesie, należy regularnie sprawdzać długość pazurów.

Kiedy pazury są za długie?

Kiedy pies stoi, jego palce nie powinny dotykać ziemi, a pazury nie mogą podczas chodzenia stukać. Jeżeli tak się dzieje, czas na pedicure.

Jak obciąć pazury psu?

Aby obciąć psu pazury, potrzeba czterech rzeczy: nożyczek do pazurów, dużo światła, pewnej ręki, a przede wszystkim spokojnego psa.
Przed pierwszym obcięciem pazurów należy upewnić się, że pies jest przyzwyczajony do dotykania łap przez ludzi i nie odczuwa dyskomfortu.
Najczęściej używanymi narzędziami do pielęgnacji pazurów są cążki do paznokci . Ważne: powinny być dobrze naostrzone i dobrze przylegać do dłoni. Powinny równomiernie naciskać na pazur ze wszystkich stron, aby nie został zmiażdżony.

Najłatwiej przyciąć pazury psa, gdy leży na boku i jest zrelaksowany. Ponieważ pazur psa jest wykonany z rogu, który jest bardzo dobrze ukrwiony, obcinanie powinno się wykonywać stopniowo, po około jednym milimetrze.
Ważne jest, żeby to robić stanowczo, delikatnie i aby nie obciąć za dużo.