Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej?

PytaniaKategoria: InneJak sprawdzić szczelność instalacji gazowej?
Teresa zapytał 3 lata temu

Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Nieraz słyszymy, że w wyniku awarii instalacji gazowej zawalił się dom jednorodzinny. Ulatniający się gaz stanowi więc poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby system był sprawny. W celu zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest systematyczne przeprowadzanie przeglądów instalacji, w trakcie których będzie sprawdzana szczelność.

Odpowiednia kontrola dokonywana przez fachowca

Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej? Oczywiście da się to zrobić samemu dzięki pokryciu jej odpowiednią pianką albo mydłem i szamponem, ale lepiej, aby taką kontrolę zlecić doświadczonemu specjaliście z firmy zewnętrznej, z uprawnieniami budowlanymi). Ma on w ręku detektor służący do pomiaru stężenia gazu. Fachowiec ten zbada także stan wszystkich przewodów gazowych (szczególnie miejsca złączeń). Do tego przyjrzy się zaworom.

Regularne sprawdzanie szczelność instalacji gazowej

Wiemy już ogólnie, jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej. Teraz wyjaśnijmy, jak często należy to robić. Wiele zależy od powierzchni danych obiektów. Przepisy określają, że jeżeli przekracza ona 200 metrów kwadratowych, to kontrola musi odbywać się częściej niż raz w roku (najpierw do końca maja, a następnie do końca listopada).