Jak zrobić toner z farby

Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jak zrobić toner z farby, ten artykuł pomoże Ci to zrobić. Używając procesu malowania tonerem, możesz wykorzystać swoje dzieło jako maskę do transferu obrazu. Będziesz potrzebował woskowanego papieru lub plastiku, aby chronić powierzchnię malarską przed zmarszczkami i rozdarciami. Następnie, używając tonera jako maski, możesz namalować etykietę lub obraz.

Jedną z korzyści płynących z tonowania jest to, że pomaga lepiej ocenić wartość i kolor. Poprzez zmniejszenie wartości białej części płótna do średniego tonu, będziesz w stanie uniknąć jasnych, niesfornych plamek, które są tak powszechne w gotowych obrazach. Ponadto, toner pozwoli na przefiltrowanie blasku białego płótna przez farbę. Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak zrobić toner z farby, to sprawa jest prosta.

Tuszu z tonerem możesz użyć do foliowania. Po wydrukowaniu zdjęcia, wytnij je i umieść foliowaną stroną w dół. Następnie umieść go w folderze ochronnym lub między złożonymi kartkami papieru i przeprowadź przez laminator. Jeśli nie masz laminatora, możesz użyć żelazka, aby przeprasować papier ochronny. Spróbuj poeksperymentować z ciśnieniem.

Jedną z metod wytwarzania tonera jest wykorzystanie materiałów odpadowych, które drukarka wytwarza podczas procesu drukowania. W przeszłości producenci wyrzucali od 20 do 25 procent tonera zasilającego, ale przy lepszej wydajności drukarki, zostało to znacznie obcięte. Obecnie większość producentów poddaje recyklingowi zużyty toner pochodzący od konsumentów. To zanieczyszczenie nazywa się pyrrole, a producenci zmodyfikowali swoje procesy, aby usunąć go z ich tonera.

Możesz użyć różnych rodzajów tonera w zależności od preferencji. Ciemnozielony z niebieskim odcieniem nazywany jest Obsidian Pigment Toner. Będzie to dobry wybór do matowienia odcieni skóry oraz do tworzenia kręgów pod oczami. Możesz też użyć Pearl Pigment Toner – odcień off-white, który rozjaśni niemal każdy lakier. Następnie możesz zmieszać te dwa kolory razem, aż uzyskasz pożądany kolor.

Tonery mogą być używane z wielu powodów, w tym utrzymania tonu włosów i dostosowania ciepłych lub chłodnych tonów. Dodają również połysk do włosów, zwiększają miękkość i zmniejszają rozdwojone końcówki. Mogą również dodać życia matowym, wiotkim włosom i sprawić, że istniejące kolory będą bardziej żywe. Ale najlepsze w tonerach jest to, że możesz je stworzyć sama w domu! A jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak zrobić toner z farby, to masz szczęście!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *