Jak przygotować pomidory na zimę

W miesiącach zimowych łatwo jest przechowywać pomidory w puszce. Na szczęście w kolejnych miesiącach nadal można zrobić pyszny domowy sos pomidorowy. Oto jak. Po pierwsze, będziesz potrzebować dehydratora. Możesz go kupić online lub znaleźć w sklepie z używanymi rzeczami. Następnie trzeba będzie obrać pomidory, pokroić je w kliny i usunąć nadmiar wilgoci. Następnie będziesz musiał pozwolić im wyschnąć przez co najmniej 10-12 godzin.

Pomidory są doskonałym źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Możesz je również zamrozić do późniejszego wykorzystania. Jeśli martwisz się o miejsce w zamrażarce, rozważ zakup pomidorów, które nie są zbyt duże. Pomidory typu Beefsteak są pełne soku i stracą swój kształt po rozmrożeniu. Najlepiej nadają się one do gulaszów, zapiekanek i innych przepisów wykorzystujących pomidory. Jednakże, jeśli nie planujesz użyć ich od razu, stracą swój kształt i skończą smakując jak tektura.

Gdy już odwodnisz pomidory, umieść je w szczelnym pojemniku. To zatrzyma wilgoć i sprawi, że pomidory pozostaną świeże. Kiedy są gotowe do użycia, posiekaj je i dodaj do sałatek, gulaszu i pieczeni. Zachowają się w lodówce przez kilka miesięcy, a tak długo, jak pozostają z dala od bezpośredniego światła słonecznego, będą trwać przez miesiące, a nawet lata.

Możesz zamrozić całe świeże pomidory przez sześć miesięcy lub więcej. Aby to zrobić, musisz najpierw odcedzić je, a następnie umyć i wysuszyć. Następnie będziesz potrzebować blachy do pieczenia z dużą komorą zamrażarki. Możesz też zamiast tego użyć zamrażarki w lodówce. Po zamrożeniu ich, pozostaną świeże i jadalne przez rok lub dłużej. Możesz też zamrozić je do późniejszego użytku.

Pomidory można przecierać z sokiem, nasionami i skórką. Możesz również pokroić je w kostkę lub zgnieść, albo zostawić w całości. Po zrobieniu przecieru z pomidorów, musisz je podgrzać do temperatury wrzenia. Po tym czasie wysterylizuj słoiki za pomocą gorącej maty. Dodaj pomidory i sok z cytryny do każdego słoika, upewniając się, że pozostawisz półcalową przestrzeń między każdym słoikiem.

Możesz również zamrozić całe pomidory na zimę. Jest to szybki, wygodny sposób na zachowanie pomidorów. Przekonasz się, że są one bardziej pożywne niż pomidory w puszce. Jeśli masz miejsce w zamrażarce, rozważ zakup zamrażarki skrzyniowej. Wtedy możesz powoli budować swój zimowy zapas. Tylko nie próbuj zamrażać dużych ilości na raz. W ten sposób będziesz miał zdrowy zapas pasty pomidorowej do wykorzystania w swoich ulubionych potrawach.

Możesz również zamrozić pomidory koktajlowe lub inne małe pomidory. Ułóż je na blasze do ciasteczek, aby zapobiec ich zbrylaniu się. Umieść słoik w zamrażarce i trzymaj je tam nawet przez rok. Wtedy będziesz mógł je wykorzystać! Jeśli chcesz wykorzystać swoje pomidory podczas zimy, są to świetne opcje! Dlaczego więc nie spróbować?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *