Jak zrobić skrobię do zasłon

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić krochmal do zasłon, ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie składniki i kilka podstawowych instrukcji. Pierwszym krokiem jest wykonanie rozcieńczonego roztworu skrobi kukurydzianej i wody. Roztwór skrobi musi być dobrze rozcieńczony, aby uniknąć usztywnienia zasłon. Co więcej, rozwiązanie nie powinno być zbyt ciężkie lub sprawi, że zasłony będą zbyt sztywne.

Co więcej, możesz zrobić krochmal w domu bez zatrudniania profesjonalisty. Potrzebujesz tylko skrobi kukurydzianej, wody i garnka. Skrobia kukurydziana jest tańsza od skrobi komercyjnych i działa równie dobrze. Aby zrobić krochmal, najpierw wyczyść zasłony. Umyj je w pralce ze zwykłym detergentem i wodą. Nie należy suszyć zasłon przed krochmalem. Kiedy skończysz, możesz użyć krochmalu, aby twoje zasłony były świeże i nowe again.

Co więcej, możesz użyć kąpieli z drobnym krochmalem, aby chrupać pościel bez prasowania. Wszystko czego potrzebujesz to miska z wodą i kilka łyżeczek krochmalu. Następnie namocz swoją pościel w roztworze, pamiętaj, aby podwoić jego objętość, a następnie umieść ją w wannie. Po wyjęciu z kąpieli, zwiń mocno namoczoną tkaninę. Następnie zawieś zasłony lub prześcieradło na karniszu. Po tym czasie pozwól im wyschnąć na powietrzu.

Po dokładnym zmoczeniu zasłon możesz użyć suszarki, aby je spulchnić. Suszarka powinna być ustawiona na niskim poziomie, aby uniknąć nadmiernego suszenia i kurczenia się zasłon. Nie należy umieszczać zbyt wielu zasłon w suszarce w jednym czasie. Możesz również spróbować krochmalenia serwetek i szalika do komody. Zasadniczo potrzebujesz rozcieńczonego roztworu krochmalu i wody. Niech woda ostygnie i jesteś gotowy do powieszenia swoich zasłon.

Inna świetna wskazówka to użycie wody. Ciepło może zrujnować zasłony, zwłaszcza jedwabne i satynowe. Aby zapobiec ich uszkodzeniu, umieść tkaninę buforową między zasłoną a żelazkiem. Woda może pomóc w usunięciu uporczywych zmarszczek. Jeśli boisz się używać żelazka, możesz użyć wody jako alternatywy dla krochmalu. Możesz użyć wody, aby usunąć uporczywe zmarszczki i pomóc zasłonie wyschnąć. Jeśli nie jesteś pewny siebie, możesz również spróbować użyć wody, jeśli działa dobrze dla Ciebie.

Aby wyprasować swoje zasłony, umieść je na niskim ustawieniu suszarki. Pamiętaj, aby sprawdzać je okresowo, aby nie przesuszyć. Gdy będą już w pełni suche, powieś je. Mogą wymagać prasowania, aby uzyskać gładkie wykończenie. Możesz też ponownie powiesić je wilgotne po wyschnięciu. W ten sposób prasowanie nie spowoduje ponownego zagniecenia tkaniny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *