Jak zrobić krochmal w sprayu w domu

Jeśli szukałeś sposobu, aby dać swoim ubraniom profesjonalnie wyglądające wykończenie, możesz chcieć nauczyć się, jak zrobić krochmal w sprayu w domu. Sztuką jest wiedzieć, ile krochmalu potrzebujesz. W zależności od tkaniny, możesz potrzebować więcej lub mniej. Możesz też poeksperymentować z dodaniem olejków eterycznych do sprayu, aby uzyskać dodatkowy zapach. Jeśli używasz go na swojej ulubionej bluzce, upewnij się, że dodajesz mniej skrobi niż jeśli używasz go na dżinsach.

Aby zrobić płynną skrobię, wymieszaj wodę i skrobię kukurydzianą. Zagotuj skrobię przez około minutę i pozwól jej całkowicie ostygnąć przed wlaniem jej do butelki ze sprayem. Możesz użyć tego sprayu w razie potrzeby dla wielu rzemiosł. Możesz go używać w swoim gospodarstwie domowym do wielu różnych celów, takich jak pieczenie, czyszczenie, a nawet do włosów! To jest niedrogie do zrobienia, zbyt, ponieważ nie zawiera żadnych chemikaliów. Możesz użyć wody destylowanej lub filtrowanej. Upewnij się, że używasz szklanej butelki do sprayu skrobiowego, ponieważ plastik będzie degradował olejki eteryczne.

Możesz również użyć tego sprayu, aby poprawić wygląd swoich obrusów. Ten spray pomoże Ci osiągnąć wyraźne linie w kołnierzykach i utrzyma Twoje ubrania bez zmarszczek. Spray jest przyjazny dla środowiska i można go kupić w większości sklepów spożywczych, choć prawdopodobnie będziesz chciał stworzyć własny, aby zaoszczędzić pieniądze i planetę. Co więcej, domowej roboty skrobia w sprayu nigdy nie będzie zawierać żadnych wątpliwych składników. Podczas gdy wiele komercyjnych marek skrobi może nie ujawniać ich wszystkich składników, domowa skrobia nie będzie.

Domowa skrobia w sprayu wymaga więcej kroków niż mieszanie dwóch prostych składników. Wyniki jednak sprawią, że będzie to idealne rozwiązanie dla jasnych kolorów, sztywnych tkanin. Domowy krochmal w sprayu jest gotowy do użycia w każdej chwili. Pamiętaj, aby używać wody destylowanej, ponieważ woda z kranu zawiera minerały, które mogą uszkodzić tkaniny, zwłaszcza żelazo. Jeśli żelazo jest już opalone, może to spowodować, że krochmal będzie się gromadził na tkaninie. Jeśli tak się stanie, możesz nie chcieć używać go przez następne kilka miesięcy.

Homemade starch spray sprawia, że prasowanie jest bryzą i zapobiega zmarszczkom i zagnieceniom. W przeciwieństwie do kupionego w sklepie krochmalu, jest on przyjazny dla środowiska, tani i łatwy w użyciu. A ponieważ wykorzystuje składniki ze spiżarni, możesz go dostosować do swoich potrzeb i budżetu. Zrób swój własny krochmal w sprayu i zaoszczędź pieniądze na praniu chemicznym. Możesz nawet użyć go do zrobienia własnego, domowego proszku do prania!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *