Jak zrobić krochmal na pościel

Dowiedz się, jak zrobić krochmal do pościeli. Skrobia to doskonałe rozwiązanie do eliminacji zmarszczek i poprawy wyglądu pościeli. Możesz łatwo przygotować roztwór, wykonując kilka kroków. Zacznij od wymieszania niewielkiej ilości skrobi ze szklanką wody. Pozwól, aby roztwór stał przez kilka minut przed nałożeniem go na arkusze. Użyj odpowiedniego ustawienia ciepła. Pamiętaj, że wysokie ciepło może spalić tkaninę. Aby chronić swoje łóżko, użyj ustawienia bawełny lub pary.

Dla ciężkiej skrobi celnej, wymieszaj dwie łyżki białego uniwersalnego kleju z czterema kubkami wody. Dodaj jedną łyżeczkę kleju Elmera. To rozwiązanie jest doskonałym substytutem komercyjnego krochmalu i oszczędza pakiet na dłuższą metę. Użyj tej mieszaniny jako środek wiążący w poduszkach i innych pokryciach łóżka. Można go przechowywać w lodówce do 2 miesięcy. W ten sposób można łatwo dodać więcej skrobi bez konieczności płacenia fortuny za it.

Po wymieszaniu składników, wlej je do dużej patelni z wodą i gotuj przez pięć minut. Ciągle mieszaj, aż mieszanina stanie się gęstą pastą i będzie wyglądać jak galaretka. Odcedź wszelkie grudki przed użyciem go w jakiejkolwiek formie. Dodaj trochę niebieskiego barwnika, jeśli chcesz. Następnie użyj mieszaniny, aby zrobić puszyste i luksusowe łóżko. Po wykonaniu krochmalu do pościeli, możesz wtedy zacząć cieszyć się komfortem świeżego łóżka.

Po przygotowaniu roztworu, możesz go zastosować do dowolnej tkaniny w pożądanym rozmiarze i kształcie. Ważne jest, aby wstrząsnąć pojemnikiem przed użyciem, ponieważ roztwór skrobi pozostawi białe plamki na kolorowej tkaninie. Należy jednak pamiętać, że roztwór skrobi może również uszkodzić tkaninę, więc najlepiej najpierw poeksperymentować z tą metodą. Po tym wszystkim, nigdy nie będziesz wiedział, jeśli stworzyłeś coś, co nie działa!

Homemade krochmal jest również dobry do innych celów, takich jak pikowanie lub prasowanie ubrań. Możesz używać tego produktu tak samo jak kupionego w sklepie krochmalu. Używaj produktu zgodnie z zaleceniami, ale pamiętaj, aby umyć pojemnik po każdym użyciu. Z czasem może się on gromadzić. Resztki krochmalu przechowuj w chłodnym, suchym miejscu. Jeśli pozostał nadmiar skrobi, możesz przechowywać go w lodówce, aby uniknąć pleśni lub fermentacji.

Dla idealnego rozwiązania, wymieszaj trzy łyżeczki skrobi kukurydzianej z jedną kwartą zimnej wody. Następnie umieść pościel w mieszaninie i odczekaj kilka sekund, zanim ją usuniesz. Po tym czasie możesz złożyć lub rozłożyć pościel, aż będzie ledwo wilgotna. Następnie możesz ją wysuszyć w sposób naturalny. Jeśli wolisz inną metodę, użyj dwóch łyżeczek skrobi kukurydzianej zmieszanych z jedną kwartą wody.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *