Jak zrobić pastę cukrową do depilacji

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji to pytanie zadawane przez wiele kobiet. Proces polega na wykonaniu pasty cukrowej i nałożeniu jej na obszary problemowe. Pasta musi być nakładana równolegle do skóry, a nie do góry. Unoszenie pasty cukrowej w górę może podnieść i zsinić skórę. Jeśli nie masz pewności co do stosowania pasty cukrowej, obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak ją stosować. Oto kilka kroków do naśladowania:

Aby zrobić pastę cukrową do depilacji, połącz równe części cukru, soku z cytryny i wody. Dobrze wymieszaj i nałóż na obszar z włosami, które chcesz usunąć. Powtarzaj proces, aż włosy zostaną usunięte. Sugaring jest świetną alternatywą dla woskowania, ponieważ jest zarówno całkowicie naturalny, jak i mniej bolesny. Ta pasta może być używana jako pasta lub jako żel. Pasta jest najlepsza do usuwania krótkich, cienkich włosów, ale można ją również stosować do dłuższych włosów.

Przed nałożeniem pasty cukrowej, upewnij się, że obszar, który chcesz cukrować, ma co najmniej jedną ósmą cala grubości. Można również kupić pastę cukrową, która jest premade i pochodzi w różnych konsystencjach dla różnych rodzajów włosów. Użyj opuszków palców, aby zastosować go i formować go z kciukiem. Nie pozwól, aby pasta rozpłynęła się w dłoni – upewnij się, że pasta cukrowa pozostanie na palcach. Możesz kontynuować swoją rutynę cukrową po tym.

Sugaring to wielowiekowa metoda usuwania niechcianych włosów. Wygląda jak depilacja woskiem, ale jest w 100% naturalna. Pasta cukrowa może być wykonana w domu za pomocą pieca. Możesz użyć tego przepisu do sesji cukrowania ciała, ponieważ jest on znacznie łagodniejszy dla skóry i środowiska. I jest to znacznie tańsza alternatywa niż paski woskowe. Na co więc czekasz? Rozpocznij proces cukrowania już dziś.

W przeciwieństwie do wosku, cukrowanie jest delikatne dla skóry, więc będziesz mniej wrażliwa na podrażnienia lub pieczenie. Pastę cukrową nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie ściąga się ją za pomocą rękawiczki. Depilacja cukrem jest mniej bolesna niż wosk, ponieważ cukier nie przykleja się do skóry tak jak wosk. Jest też o wiele łatwiejszy do usunięcia! Będziesz miała bardziej miękką skórę i mniej połamanych włosków!

Po wymieszaniu pasty cukrowej, nabierz kopiec wielkości piłki golfowej i nałóż go na miejsce, w którym rosną włosy. Uważaj, aby nie przeciągać pasty zbyt szybko, ponieważ będzie to uczucie wyrywania włosków. Powtarzaj proces tak często, jak to konieczne, aż poczujesz, że jest zbyt słaby, aby działać. Kiedy już zrobisz wystarczającą ilość pasty z wosku cukrowego, możesz ją przechowywać w lodówce do 3 tygodni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *