Jak zrobić miejsce na dysku

Jeśli skończyło się miejsce na dysku komputera, to może trzeba zwolnić trochę miejsca. Jeśli używasz systemu Microsoft Windows, proces ten jest stosunkowo prosty. Jeśli jesteś na Macu, możesz użyć Zarządzania przechowywaniem, aby przedstawić zalecenia dotyczące zwolnienia miejsca. W systemie Windows kolekcja śmieci może usunąć ważne pliki systemowe i dane. Aby zwolnić miejsce na dysku na Macu, musisz wiedzieć, które pliki są Ci potrzebne, a które nie.

Komunikat o niskiej ilości miejsca na dysku na Twoim komputerze może być zarówno stresujący, jak i stanowić prawdziwą sytuację awaryjną. Ale nie wpadaj w panikę. Istnieje kilka sposobów na zwolnienie miejsca w systemie Windows. Dodanie do komputera dodatkowej pamięci wymiennej to jeden ze sposobów na zwolnienie miejsca na komputerze. Na szczęście wielu użytkowników systemu Windows jest bardziej niż zdolnych do rozwiązania tego problemu. Oto niektóre z metod, których można użyć, aby uzyskać więcej miejsca na dysku. Jeśli zabrakło Ci miejsca na dysku w komputerze, spróbuj dodać zewnętrzny dysk twardy lub pendrive.

Wyczyść swój komputer. Wiele z popularnych programów na komputerze może powodować dużo śmieci na dysku twardym. Pozbycie się tych śmieci pomoże Ci zwolnić miejsce na dysku w Twoim komputerze. Ale zanim zaczniesz usuwać cokolwiek, upewnij się, że dokładnie przeczytałeś ostrzeżenia. Podczas usuwania plików najpierw należy nadać priorytet najmniej ważnym elementom. Po zakończeniu procesu komputer powinien być szybszy niż kiedykolwiek.

Wyczyszczenie niepotrzebnych plików i programów może zwolnić miejsce na komputerze. Pierwszym krokiem w tym procesie jest usunięcie nieużywanych aplikacji. Nieużywane aplikacje mogą zużywać miejsce na dysku, nawet gdy nie są używane. Podobnie, jeśli masz dużo nieistotnych plików, możesz użyć programu Oczyszczanie dysku, aby posortować je według rozmiaru. Program obliczy nawet ilość miejsca na dysku, którą musisz wyczyścić za pomocą oprogramowania.

Inną metodą oczyszczania przestrzeni dyskowej jest usuwanie plików i folderów, których już nie używasz. Windows 10 zawiera narzędzie do przechowywania, które pokazuje, jakie pliki zajmują miejsce na dysku. Jest podobne do Disk Cleanup, ale jest bardziej nowoczesne. Jest dostępny z menu Start, Ustawienia lub System i otwiera okno, w którym znajduje się lista rozmiarów dysku twardego i liczba zawartych na nim plików. Po szybkim skanowaniu można usunąć pliki lub foldery zajmujące najwięcej miejsca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *