wakacje influencera

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach — co zobaczyć?

Wakacje tuż tuż – pora więc zastanowić się nad tym, gdzie je spędzić. Jedną z najmodniejszych destynacji stanowią Emiraty Arabskie oraz miasta takie jak Dubaj i Abu Zabi. Dlatego też podpowiadamy, co warto zobaczyć w Emiratach!

Dubaj – miasto przyszłości

Dubaj to miasto, które porywa pod wieloma względami. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani monumentalnej architektury, wylegiwania się na plaży, jak i aktywnego wypoczynku. To właśnie w tym jednym z najbardziej luksusowych miast świata znajduje się najwyższy budynek na Ziemi –  Burj Khalifa, na którego szczyt warto wjechać. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę tego miasta. Wiele atrakcji czeka również na przyjezdnych w jego okolicach, na terenie Dubai Mall, gdzie znajduje się nie tylko centrum handlowe, ale i imponujących rozmiarów akwarium, sztuczne lodowisko, opera oraz fontanna, przy której odbywają się pokazy muzyczne. Będąc w Dubaju, warto odwiedzić również jeden ze sztucznych archipelagów wysp (np. Palm Islands lub The World), na których znajdują się luksusowe hotele i piaszczyste plaże.

Abu Dhabi – majestatyczna stolica Zjednoczonych Emiratów

Drugim najczęściej z odwiedzanych miast w Emiratach, jest ich kosmompolityczna stolica – Abu Dhabi. Podobnie jak Dubaj zaskakuje ona zarówno pod względem architektury, jak i atrakcji. Będąc tam, warto odwiedzić Etihad Towers oraz największy w całych Emiratach, Wielki Meczet Sheikh Zayeda, który może pomieścić nawet do 42 tys. osób. Kolejną z atrakcji stanowi marina, z której można podziwiać zachody słońca oraz Promenada Corniche, po której warto się przespacerować. Coś dla siebie w Abu Dhabi znajdą także miłośnicy adrenaliny – na sztucznej wsypie Yas można bowiem odwiedzić m.in. tor Formuły 1, Ferrari World oraz ogromny aquapark.

Nieodkryte perły Emiratów

Na końcu warto również wspomnieć kilka słów o mniej popularnych wśród turystów miastach, które podobnie jak Dubaj i Abu Dhabi mają bardzo wiele do zaoferowania. Na szczycie tej listy znajduje się m.in. Masdar, które uznawane jest za ekologiczne miasto przyszłości. W 100% samowystarczalne i oparte na odnawialnych źródłach energii – niebawem stanie się także pierwszym miastem na świecie, gdzie będzie można poruszać się w elektrycznych kapsułach. Z kolei fanom przyrody poleca się odwiedziny w Ras Al Khaimah, które uchodzi za jeno z najbardziej malowniczych zakątków ZEA.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *