Jakie zeszyty na studia?

PytaniaKategoria: InneJakie zeszyty na studia?
Korneliusz zapytał 3 lata temu

Jakie zeszyty na studia?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Przyszli studenci zaczynają ten etap edukacji po ok.12 latach nauki w szkołach, w których wymogi co do zeszytów są dość jasne. A jakie zeszyty na studia?
 
Jakie masz możliwości?
Przyszły student może albo pozostać przy zeszytach – do każdego przedmiotu kupuje osobny – albo zakłada segregator i oddziela notatki do kolejnych przedmiotów odpowiednimi zakładkami. Może też do poszczególnych tematów używać kartek innego koloru.
Jednak, zaczynając studia na pierwszym roku, warto zaczekać z takimi zakupami do początku roku akademickiego, aby poznać ewentualne wymogi poszczególnych wykładowców.
 
Na wolną rękę lub bardzo konkretnie
Zdarzają się przedmioty, do których trzeba mieć konkretne zeszyty – np. z kartkami papieru milimetrowego, czy to szkicowania. I tu sprawa jest jasna od początku.
W pozostałych przypadkach wykładowcy najczęściej pozostawiają studentom wolną rękę – najważniejsze jest samo robienie notatek.
 
Wiele osób preferuje zeszyty w kratkę lub w linie, w tradycyjnym rozmiarze A5; inni wolą używać zeszytów A4. Warto tu jednak wziąć pod uwagę różne warunki i ilość miejsca w salach wykładowych – nie zawsze sprawdzają się zeszyty w większych rozmiarach.