Jak odnowić stare meble na wysoki połysk?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak odnowić stare meble na wysoki połysk?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jak odnowić stare meble na wysoki połysk?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Stare meble na wysoki połysk stają się znowu dość popularne. Są świetną alternatywą w stosunku do nowoczesnych i nie zawsze ładnych mebli. Niestety stare meble na wysoki połysk często wymagają odnowienia. Jak to zrobić?
 
Jak odnowić stare meble na wysoki połysk?
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak odnowić stare meble na wysoki połysk. Jeśli lakierowane powierzchnie stały się bardziej matowe, nie są jednak porysowane czy zniszczone, świetnym pomysłem jest ich nawoskowanie. Wosk nada elementom nowego wyglądu, meble staną się błyszczące. Ich barwa stanie się bardziej wyrazista. Można użyć wosku do mebli, ale nie tylko. W przypadku mebli, które nie są bardzo zniszczone, ciekawym pomysłem jest zastosowanie sprayu do kokpitów samochodowych.
 
Lakierowanie
Przy meblach, których powierzchnia jest bardzo zarysowania, konieczne jest ponowne lakierowanie. Aby efekt był doskonały, elementy przeznaczone do lakierowania trzeba oczyścić ze starego lakieru, stosując na koniec jak najdrobniejszy papier ścierny. Tak przygotowaną powierzchnię można pomalować lakierem bezbarwnym lub też lakierem nadającym drewnu konkretną barwę.