Jak wyrwać mleczaka?

PytaniaKategoria: 🧘 ZdrowieJak wyrwać mleczaka?
Patrycja zapytał 3 lata temu

Jak wyrwać mleczaka?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wszystkie dzieci mają mleczaki, które wypadają w wieku około sześciu lat. Organizm w naturalny sposób robi miejsce na zęby stałe. Jeśli to możliwe, najlepiej pozwolić, aby zęby mleczne same wypadły. Jeśli jednak dziecko nie może się doczekać pozbycia zęba, istnieje kilka sposobów, które można wypróbować, aby mu w tym pomóc.

Od czego zacząć?
Przede wszystkim, należy się upewnić, że ząb się rusza, nie może być zbyt mocno osadzony. Żeby to sprawdzić, dziecko powinno nim poruszać samodzielnie. Jeżeli nie odczuwa przy tym bólu, to znaczy, że ząb jest gotowy do usunięcia.

Ruszanie zębem
Należy pozwolić dziecku aby samodzielnie ruszało zębem za pomocą języka. Poruszanie zębem to świetny sposób na powolne i całkowite rozluźnienie go. Jeżeli dziecko nie będzie odczuwało przy tym dyskomfortu, nie należy go ograniczać. Często poruszany ząb wypadnie bardzo szybko.

Twarde pokarmy
Warto zaproponować dziecku twarde pokarmy. Ząbek szybciej wypadnie, jeśli maluch będzie chrupał marchewkę lub jabłko. Może nawet zdarzyć się, że dziecko straci mleczaka i nawet tego nie zauważy.

Jak wyrwać mleczaka przy pomocy chusteczki?
Najlepszym sposobem na wyrwanie dziecięcego zęba jest przykrycie go chusteczką lub gazą i delikatne pociągnięcie. Jeśli ząb nie chce wyjść lub dziecko krzyczy, należy odczekać kilka dni. Często jednak ząb jest łatwy do wyrwania.
Niektóre dzieci nie chcą, żeby dotykać ich zęba. Wtedy można pozwolić im samodzielnie wyrwać ząb.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://dentinfo.pl/zeby-mleczne/