Jak odnowić stare futryny drewniane?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak odnowić stare futryny drewniane?
Kamil zapytał 3 lata temu

Jak odnowić stare futryny drewniane?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Stare futryny drewniane z reguły występują w kamienicach oraz starszych mieszkaniach. Niestety często szpecą one ogólny wygląd mieszkania.
 
Usuwanie ubytków
Z upływem czasu przy futrynie mogą pojawiać się szczeliny, które charakteryzują się wgłębieniami oraz zarysowaniami. Niestety bardzo ciężko jest dopasować nowe drzwi do starego zabudowania, dlatego dobrze jest wiedzieć jak odnowić stare futryny drewniane. W pierwszej kolejności należy usunąć starą farbę olejną. Możemy to zrobić przy użyciu piaskowania, jednak znacznie prostszym sposobem jest użycie zwykłej szpachelki.
 
Szlifowanie
Zdrapujemy za jej pomocą starą powłokę. Musimy jednak dodatkowo użyć specjalistycznego preparatu, który pomoże usunąć starą farbę, ponieważ na drzwiach drewnianych trzyma się ona wyjątkowo mocno. Po nałożeniu i utwardzeniu szpachli możemy przejść do szlifowania. Warto jednak odczekać kilkanaście godzin lub więcej w zależności o tego jak głębokie były ubytki. Do szlifowania najlepiej nada się papier ścierny, a w przypadku kątów używamy gąbki ściernej.