Jakie uszczelki do okien PCV?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJakie uszczelki do okien PCV?
Patryk zapytał 3 lata temu

Jakie uszczelki do okien PCV?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Decydując się na montaż w domu okien PCV nie można zapominać o ich prawidłowej konserwacji. Niezwykle ważna jest regularna wymiana uszczelek. Dzięki nim okna są dostatecznie szczelne oraz zabezpieczone przed uciekaniem ciepła.

Jakie uszczelki do okien pcv wybrać?
Dziś na rynku dostępne są różnorodne uszczelki do uszczelniania okien PCV. Wymienia się:
uszczelki z polichlorku winylu – doskonale dopasowują się one kształtem do ram okna. Są one bardzo odporne na kontakt z tłuszczami, olejami, lakierami oraz farbami, w tym wodorozcieńczalnymi. Ich dużą zaletą jest to, że posiadają możliwość zgrzewania w narożach oraz to, że są dostępne w wielu kolorach. Z kolei ich wadą jest to, że posiadają niewielką odporność termiczną oraz bardzo małą zdolność utrzymania pierwotnego kształtu.

uszczelki termoplastyczne elastomery, w skrócie TPE
niezwykle skuteczne są uszczelki oleinowe – TPE V, które są bardzo odporne na promieniowanie UV oraz poszczególne farby i lakiery

uszczelki silikonowe – swoje właściwości zachowują one w temperaturze od – 40 do 80°C. Ich dużą zaletą jest elastyczność, wodoszczelność oraz trwałość. Doskonale sprawdzają się w przypadku starych ram okiennych, które posiadają bardzo duże rozszczelnienia.