Jak zrobić taras drewniany na słupach?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak zrobić taras drewniany na słupach?
Grzesiek zapytał 3 lata temu

Jak zrobić taras drewniany na słupach?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Budowa drewnianego tarasu na słupach nie wymaga betonowych fundamentów w postaci wylewek. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie trawy w miejscu, w którym mają być postawione betonowe bloczki.
 
Zabezpieczenie podłoża
Następnie należy wylać rozrobiony wcześniej beton oraz osadzić bloczki w podłożu przy użyciu poziomicy. Dobrym pomysłem jest stosowanie czarnej folii budowlanej, które pomoże dodatkowo zabezpieczyć podłoże w czasie pracy. Wiele osób zastanawia się jak zrobić taras drewniany na słupach oraz czy będą w stanie go wykonać bez pomocy fachowców.
 
Przygotowanie schodów
Po przygotowaniu betonowych bloczków należy ich powierzchnię obłożyć papą. Najszybciej będzie, jeżeli u stolarza zamówisz legary o długości wybranej przez ciebie. Będą one podstawą konstrukcji tarasowej. Do skręcania elementów drewnianych najlepiej użyć długich wkrętów oraz wkrętarki. Niezwykle jest również prawidłowe zaplanowanie schodów. W przypadku wysokich tarasów optymalne będzie zastosowanie przynajmniej trzech ergonomicznych stopni. Na sam koniec wystarczy pomalować taras na ulubiony kolor.