Jaki sterownik do pieca na ekogroszek?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaki sterownik do pieca na ekogroszek?
Krystyna zapytał 3 lata temu

Jaki sterownik do pieca na ekogroszek?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Odpowiedni sterownik do pieca z podajnikiem umożliwia wygodną regulację parametrów spalania. Dzięki temu można otrzymać bardzo wysoki komfort grzewczy. Jaki sterownik do pieca na ekogroszek jest najlepszy?

Piec na ekogroszek a sterownik dwustanowy
Sterowniki dedykowane do pieców z podajnikiem ślimakowym w dużym stopniu różnią się od tych, które są przeznaczone do kotła zasypowego.
Pośród wielu z nich można wymienić dwustanowy sterownik, który pracuje w trybie rozpalania oraz podtrzymywania żaru. Urządzenie to charakteryzuje się tym, że ma bardzo prostą budowę i stosunkowo niską cenę.
Niemniej kocioł z podajnikiem wyposażonym w sterownik dwustanowy nie jest zbyt komfortowy w obsłudze. Znaczną niedogodnością jest konieczność ręcznego ustawiania czasu nadmuchu, czasu podawania kolejnych porcji opału, trybu rozpalania oraz podtrzymywania żaru.

Sterownik kotła na ekogroszek typu PID
Sterownik typu PID to znacznie bardziej zaawansowane urządzenie od sterownik dwustanowego. Wyposażenie pieca na ekogroszek w taki sprzęt w dużym stopniu wpływa na jego komfort obsługi.
.
Sterownik typu PID charakteryzuje się tym, że posiada wbudowany zapis, który dotyczy charakterystyki spalania różnorodnego paliwa. Dzięki temu wystarczy w menu kotła wybrać odpowiedni opał oraz ustawić temperaturę wody użytkowej. Sterownik typu PID potrafi doskonale regulować najważniejsze parametry pracy, zapewniając jednocześnie ich bardzo wysoką skuteczność.