Jak przeliczyć metry sześcienne na kwadratowe?

PytaniaKategoria: InneJak przeliczyć metry sześcienne na kwadratowe?
Eliza zapytał 3 lata temu

Jak przeliczyć metry sześcienne na kwadratowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Między innymi w budownictwie bardzo często posługujemy się takimi pojęciami jak metry kwadratowe oraz metry sześcienne. Te dwie wielkości odnoszą się do dwóch różnych rzeczy, ale są również ze sobą powiązane. Metry sześcienne są miarą powierzchni, a metry sześcienne są miarą objętości (w budownictwie, często jest również stosowane określenie kubatury w odniesieniu do objętości pomieszczeń).
 
Jak przeliczyć metry sześcienne na kwadratowe?
Bardzo często w odniesieniu do pomieszczeń czy pokoi stosuje się pojęcie metrów kwadratowych w odniesieniu do zajmowanej przez nie powierzchni. Coraz częściej kupców czy inwestorów interesuje również kwestia kubatury. Obliczenie kubatury jest proste, wystarczy pomnożyć powierzchnię pokoju przez wysokość.
 
Wiele osób nie potrafi jednak przeprowadzić działania odwrotnego, choć jest to równie proste. Jeśli mamy na przykład podaną kubaturę pomieszczenia, a chcemy wiedzieć, jaka jest jego powierzchnia, musimy kubaturę podzielić przez wysokość pomieszczenia. Dzieląc kubaturę przez powierzchnię, otrzymamy wysokość.