Jaki odkurzacz do liści jest polecany?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJaki odkurzacz do liści jest polecany?
Wojciech zapytał 3 lata temu

Jaki odkurzacz do liści jest polecany?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Złota polska jesień – tak o tej porze roku zwykło się mówić. Ale, czy faktycznie wszyscy są z niej zadowoleni? Raczej nie, tym bardziej że trudno nadążyć z grabieniem szybko opadających liści. Na szczęście można sobie tę pracę ułatwić (szczególnie na dużym podwórku). Wystarczy tylko zadać sąsiadom pytanie: jaki odkurzacz do liści polecacie? A następnie kupić to odpowiednie urządzenie.
 
Odkurzacz do liści zamiast dmuchawy
Oczywiście takie odkurzacze nie są jedynym wyborem. Można także użyć dmuchawy wyposażonej w długą i jednocześnie wąską rurę. Mimo że dzięki niej da się oczyścić każde, nawet najbardziej trudno dostępne miejsce, to jednak dmuchawa ma jedną, wyraźną wadę – brak opcji zasysania.
Dlatego, działający na podobnej zasadzie jak domowy sprzęt, odkurzacz okaże się lepszy. Nie dość, że jest on lekki i mały (łatwo go założyć na ramię), to jeszcze ma specjalny, zdejmowany worek. To właśnie do niego trafiają, wcześniej leżące wokół kolorowe liście.
 
Rodzaje odkurzaczy
Co więc odpowiedzą sąsiedzi albo przyjaciele po zadaniu pytania: jaki odkurzacz do liści polecacie? Zasilany elektrycznie – to zapewne od nich usłyszymy. Taki lekki sprzęt jest bowiem bardzo popularny, mimo że musi być podłączony do gniazdka kablem o danym zasięgu.
 
Ale są jeszcze dwa inne rozwiązania. Mianowicie, zasilane baterią przez określony czas, odkurzacze akumulatorowe oraz cięższe i głośniejsze urządzenia spalinowe – świetnie nadające się do prac na większych terenach niż przydomowa działka.