Jak przesadzić paprotkę?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak przesadzić paprotkę?
Amelia zapytał 3 lata temu

Jak przesadzić paprotkę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Paproć to najstarsza roślina, jaka występuje na naszej planecie. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi chce ją mieć we własnym mieszkaniu. Jednak, aby prezentowała się pięknie, należy się nią odpowiednio zajmować. Najważniejsze to poznać odpowiedź na pytanie: jak przesadzić paprotkę?
 
Przesadzanie – początkowe etapy
Zanim zabierzemy się do tej czynności, najpierw trzeba wiedzieć, która pora roku okaże się najlepsza. Ogrodnicy i inni specjaliści podpowiedzą, że wiosna. Dlaczego? Bo wtedy liście wyraźnie bledną, nowe nie wyrastają, a doniczka staje się za mała. Całe zadanie jest łatwe, a wszystkie porady, jakie znajduję się w internecie są mniej więcej podobne. Po pierwsze należy paprotkę podlać wodą – bardzo obficie. A co dalej?
Potrzebna będzie nowa, plastikowa doniczka, ale o jeden rozmiar większa. Co więcej, musi ona mieć warstwę drenażu i wilgotnej ziemi torfowej. Przesadzanie uda się w stu procentach, jeżeli chwycimy doniczkę od spodu, a drugą dłonią przykryjemy ziemię i jednocześnie przytrzymamy tę zieloną roślinę między swoimi palcami.
 
Jak przesadzić paprotkę – ostatnie kroki
Na koniec przechylamy paproć do góry dnem oraz ostrożnie usuwamy dawną ziemię z korzeni za pomocą patyczka. Wstawianie do większej donicy to już tylko formalność. Ważne tylko, abyśmy zakryli korzenie, pamiętając o tym, by nie za mocno ugniatać ziemię.