Jaka rura do okapu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaka rura do okapu?
Krzysiek zapytał 3 lata temu

Jaka rura do okapu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zastosowanie rury do okapu jest obligatoryjne, jeżeli zależy ci na tym, żeby okap kuchenny mógł pracować w trybie wyciągu. Po podłączeniu do wentylacji jego praca będzie znacznie bardziej skuteczna oraz cichsza.
 
Tryb pracy okapu
Warto pamiętać, że okap kuchenny może pracować w trybie wyciągu lub w trybie pochłaniacza. Wiele osób zastanawia się jaka rura do okapu będzie najlepsza. Najlepiej sprawdzą się gładkie rury okrągłe, które są wykonane z tworzywa sztucznego, zwanego także jako PCV. Ważne jest również ustalenie średnicy rury, która będzie zależeć od wylotu silnika okapu.

Rury okrągłe
W przypadku kanałów okrągłych opór powietrza jest bardzo mały, dzięki czemu można je z powodzeniem montować w większych pomieszczeniach. Do ich produkcji wykorzystano niezapalne tworzywo sztuczne zgodnie z normami międzynarodowego prawa budowlanego. Nie ma również problemu z docięciem rur do pasującej długości. Stanardowa ręczna piłka do metalu powinna sobie poradzić z tym zadaniem. Warto również zauważyć, że rury wykonane z PCV nie ulegają korozji, dlatego mogą być stosowane przez długi czas.