Jaki bojler wybrać dwupłaszczowy czy z wężownicą?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaki bojler wybrać dwupłaszczowy czy z wężownicą?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jaki bojler wybrać dwupłaszczowy czy z wężownicą?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Ciepła woda do podstawa dla każdego gospodarstwa domowego. Jednak wybór odpowiedniego bojlera nie jest wcale taki prosty. Bardzo często pojawia się dylemat, jaki bojler wybrać dwupłaszczowy czy z wężownicą?
 
Które rozwiązanie lepsze?
Spotkamy się ze skrajnie różnymi opiniami w tym zakresie. Jedna i druga opcja ma niewątpliwie zalety, ale optymalne rozwiązanie osiągnie się tylko wtedy, gdy rodzaj bojlera zostanie dobrany odpowiednio do potrzeb i możliwości danego mieszkania i jego użytkowników.
 
Jeśli chodzi o bojler dwupłaszczowy to zwraca się przede wszystkim uwagę na większą powierzchnię wymiany ciepła. Woda nagrzewa się stosunkowo szybko, ale również szybko wyziębia. W zależności od rodzaju materiału z jakiego został wykonany, może ulegać korozji lub wyciekom. Warto więc postawić na model dobrej jakości.
 
W przypadku bojlera z wężownicą wśród jego zalet wymienia się między innymi to, że można podłączyć go do dwóch różnych źródeł ciepła, np. instalacji solarnej. Gdy decydujemy się na tę opcję, to trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak ilość domowników oraz punktów czerpalnych.