Jaka pompa do studni kręgowej?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJaka pompa do studni kręgowej?
Robert zapytał 3 lata temu

Jaka pompa do studni kręgowej?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Studnia kręgowa jest bardzo popularną opcją pozyskiwania wody do podlewania roślin lub innych celów gospodarczych. Aby jednak bez problemu uzyskiwać wodę, konieczna jest pompa. Jaka pompa do studni kręgowej jest najlepsza?
 
Pompa ręczna
Stara pompa ręczna w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Nieawaryjna, umożliwiająca nabranie niewielkiej ilości wody w bardzo prosty sposób. Jeśli woda ze studni ma służyć tylko do podlewania ogródka i nie potrzeba jej wiele, pompa ręczna jest dobrym wyborem.
 
Pompa elektryczna
Tu opcji jest kilka. Jeśli woda ze studni potrzebna jest do różnych celów i potrzeba jej dużo, wskazana jest pompa elektryczna podłączona na stałe, czyli tak zwany hydrofor.
 
Przy mniejszym zapotrzebowaniu na wodę, z powodzeniem wystarczy pompa zanurzeniowa. Warto jednak pamiętać, że są pompy do wody czystej i brudnej. Jeśli w studni jest woda brudna, zamulona, wskazany jest zakup pompy do wody brudnej. przy czystej wodzie, wystarczy tańsza pompa do wody czystej. Taka pompa może na stałe pozostawać w wodzie, jednak wtedy, gdy nie jest używana, warto odłączyć ją z zasilania. Jeśli jest delikatnie podniesiona, a jej pływak opada, sama powinna się wyłączyć, bezpieczniej jednak wyjąć wtyczkę pompy z gniazdka.