Jaka moc pompy ciepła?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaka moc pompy ciepła?
Kazimierz zapytał 3 lata temu

Jaka moc pompy ciepła?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Od kilku lat powietrzne pompy ciepła z wielkim sukcesem zyskują coraz większą popularność i nic w tym dziwnego, ponieważ są coraz tańsze i coraz lepsze, dzięki temu koszty ogrzewania stają się o wiele niższe.
 
Jak dobrać moc pompy ciepła?
Zanim wybierze się jakąkolwiek pompę ciepła należy poznać zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą. To, jaka moc pompy ciepła będzie potrzebna, najlepiej pokaże profesjonalny audyt OZC. Jest to usługa, którą rozsądnie jest zlecić profesjonalniej firmie, ponieważ to zadanie skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy. Kiedy już moc grzewcza będzie obliczona można wybrać odpowiednią pompę, np. zakładając, że budynek potrzebuje 8kW mocy grzewczej, należy wybrać pompę o maksymalnie takiej właśnie nominalnej mocy. Dlaczego nie może być więcej? Ponieważ każdy dodatkowy kilowat odbije się na sprawności śródrocznej.
 
Źle dobrana pompa ciepła spowoduje wyższe koszty użytkowania, a przecież chodzi tutaj o to, żeby te koszty były jak najmniejsze, dlatego nie ma sensu oszczędzać na doradztwie i zaufać fachowcom, którzy precyzyjnie obliczą zapotrzebowanie na ciepło.