Jak ustawić nadmuch w piecu CO?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak ustawić nadmuch w piecu CO?
Patryk zapytał 3 lata temu

Jak ustawić nadmuch w piecu CO?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Na pytanie, jak ustawić nadmuch w piecu co (centralnego ogrzewania) odpowiedź nie jest skomplikowana. Należy zapoznać się z zasadami dotyczącymi urządzenia.

Przy rozpalaniu należy działać szybko, na początku pracy pieca powinno się ustawić wentylatory na 5-10, procent, później podnieść do ok. 50-60 procent aby zwiększyć temperaturę paleniska. Na końcowym etapie rozpalania powinniśmy zatroszczyć się o wytworzone ciepło, 40 procent wystarczy, aby zatrzymać je wewnątrz.
 
W trakcie palenia dobra częstotliwość pracy wentylatorów to 10 sekund pracy na 40 sekund przerwy, wydajność wentylatora powinna być ustawiona mniej więcej na 40 – 50 procent. Aby podtrzymać temperaturę zimą należy pilnować aby interwał przedmuchu powietrza był mniejszy. Powinien sięgać 90 sekund. Latem natomiast 10/180, czyli 10 sekund pracy i 180 sekund przerwy. Warto pamiętać, że ustawienia zależne są również od tego, jaki posiadamy piec, i zwracać uwagę na zalecenia ich producentów, aby sprzęt zapewnił nam oczekiwane efekty.