Jaka mieszanka do piły łańcuchowej Husqvarna?

PytaniaKategoria: InneJaka mieszanka do piły łańcuchowej Husqvarna?
Piotrek zapytał 3 lata temu

Jaka mieszanka do piły łańcuchowej Husqvarna?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Spalinowa piła do cięcia drewna Husqvarna powinna być zasilana mieszanką paliwa i oleju. Nie może to być dowolny olej silnikowy do dwusuwów. Konstrukcja silnika, jego wysokie obroty i temperatura pracy, uniemożliwiają stosowanie dowolnego oleju do silników dwusuwowych. Jaka mieszanka do piły spalinowej Husqvarna jest odpowiednia?
 
Specjalistyczny olej do pilarek to podstawa
Do pił Husqvarna należy stosować wyłącznie specjalistyczny olej do pilarek tej marki. Jaka mieszanka do piły spalinowej Husqvarna będzie odpowiednia? Dane na ten temat dostępne są w instrukcji obsługi każdej piły, a także na urządzeniu, gdzie znajdują się naklejki lub przetłoczenia mówiące, ile oleju należy użyć na litr paliwa.
 
Butelka do mieszania oleju
Aby mieszać paliwo z olejem w odpowiednich proporcjach, dobrze jest zakupić butelkę do mieszania. Na takiej butelce zaznaczona jest maksymalna ilość paliwa, najczęściej 500 ml i oznaczenia mówiące, ile oleju należy dolać. Takie oznaczenia to przetłoczone kreski z liczbami 1:25, 1:30, 1:40, 1:50 lub podobnymi. Jeśli zgodnie z instrukcją należy mieszać paliwo z olejem w proporcji – na przykład – 1:25, butelkę należy uzupełnić paliwem do zaznaczonego miejsca, po czym dolać oleju do kreski z oznaczeniem 1:25 i wstrząsnąć. Mieszanka zawsze będzie właściwa. Taka butelka kosztuje grosze, a bardzo pomaga w prawidłowym mieszaniu paliwa z olejem.