Jaka fuga na ogrzewanie podłogowe?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJaka fuga na ogrzewanie podłogowe?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jaka fuga na ogrzewanie podłogowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

W polskich domach coraz częściej można zaobserwować ogrzewanie podłogowe. W przypadku wypełniania szczelin między płytkami fugą trzeba mieć na uwadze, żeby posiadała ona właściwe parametry.
 
Ważne parametry
Zanim zdecydujemy się zakupić fugę powinniśmy sprawdzić jej elastyczność. Należy pamiętać, że fuga, która bez dobrej elastyczności może szybko się uszkodzić. Jeżeli wybierzemy właściwą fugę to będzie ona znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.
 
Rodzaje fugi
Najpopularniejszą fugą jest klasa CG2, która jest polecana przez specjalistów. Mało doświadczone osoby nie wiedzą jaka fuga na ogrzewanie podłogowe będzie najlepsza i szukają na to odpowiedzi. Powinna być ona przede wszystkim odporna na glony oraz grzyby, ponieważ ciepłe i wilgotne środowisko sprzyja ich rozwojowi. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego istnieje duża szansa, że takie organizmy się rozwiną. Dlatego należy zrezygnować z cementowej fugi, która jest całkowicie nieprzydatna w takich warunkach. Zastosowanie cementu może przynieść więcej problemów niż korzyści.