Jak zamontować drzwi ażurowe?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zamontować drzwi ażurowe?
Krystian zapytał 3 lata temu

Jak palić w kominku z płaszczem wodnym?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dziś w wielu domach można spotkać urocze oraz funkcjonalne kominki. Jak palić w kominku z płaszczem wodnym, aby w pomieszczeniu było ciepło i przyjemnie?

Zastosowanie kominków z płaszczem wodnym
Kominki z płaszczem wodnym znalazły powszechne zastosowanie przede wszystkim w domkach letniskowych. Dzięki posiadanej budowie potrafią one ogrzewać wodę użytkową do celów c.o. oraz c.w.u. Ponadto stanowią duże wsparcie dla tradycyjnego kotła centralnego ogrzewania w domach całorocznych.

Jak poprawnie palić w kominku z płaszczem wodnym?
Gdy nadchodzi zima, wizja przyjemnego ciepła płynącego z kominka staje się bardzo atrakcyjna. Aby prawidłowo ogrzewał on ciepłą wodę oraz powietrze w mieszkaniu, trzeba zapewnić mu prawidłowe spalanie paliwa stałego.
Najbardziej popularne jest palenie drewnem. Każdy kominek z płaszczem wodnym powinien być opalany dobrej jakości drewnem, najlepiej z drzew liściastych. Gatunki doskonale nadające się do spalania to: olcha, dąb, brzoza, akcja oraz buk.
Ważne jest, aby wybrany opał był przechowywany w suchym oraz przewiewnym miejscu. Takie drewno dłużej się pali oraz wydziela się znacznie mniejsza ilość sadzy.