Jak zmotywować się do diety?

PytaniaKategoria: DietaJak zmotywować się do diety?
Kasia zapytał 3 lata temu

Jak zmotywować się do diety?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Decyzja o przejściu na dietę nie należy do łatwych. Oznacza rezygnację z wielu smakołyków oraz zmianę nawyków żywieniowych, co dla wielu stanowi nie lada wyzwanie. Kluczowa więc staje się motywacja i konsekwencja po to, by wytrwać w postanowieniu.
 
Jak zmotywować się do diety?
W pierwszej kolejności należy pozbyć się z domu, a zwłaszcza z lodówki i kuchennych szafek słodyczy, gazowanych napojów, niezdrowych przekąsek. Tym sposobem mamy pewność, że nie sięgniemy po nie w kryzysowych momentach, a te pojawią się na pewno.
Motywację bez wątpienia wzmocni dobry plan dotyczący pory posiłków, kaloryczności oraz aktywności fizycznej. Plan ten powinien opierać się na metodzie małych kroków, tak aby po drodze nie stracić wiary w siebie i osiągnąć zamierzony efekt.

Warto również zgłębić wiedzę na temat skutków otyłości w kontekście naszego zdrowia. Nadwaga i otyłość niosą za sobą poważne konsekwencje dla wielu organów wewnętrznych: wątroby, trzustki, żołądka, naczyń krwionośnych, co wraz z upływem lat prowadzi do poważnych chorób.