Jak zamontować drzwi ażurowe?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak zamontować drzwi ażurowe?
Paulina zapytał 3 lata temu

Jak zamontować drzwi ażurowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dużą popularnością cieszą się drzwi ażurowe, które charakteryzują się dużą estetyką oraz dekoracyjnym charakterem. Doskonale pasują do mieszkań o niewielkim metrażu, a także do dużych wnętrz.
 
Zalety drzwi ażurowych
Jednak nie wszyscy wiedzą jak zamontować drzwi ażurowe poprawnie i popełniają wiele błędów podczas tego procesu. Zaletą drzwi ażurowych jest ich bogaty wybór. W sprzedaży znajduje się wiele różnych modeli oraz wzorów we wszystkich dostępnych kolorach.
 
Montaż drzwi ażurowych
W przypadku montażu drzwi ażurowych należy w pierwszej kolejności przykręcić dwie listwy do ściany. Następnym krokiem jest przymocowanie zawiasów do drzwi ażurowych. Jeżeli wszystko wykonaliśmy prawidłowo, to pozostało nam tylko przyczepienie zawiasów razem z drzwiami do listew, które znajdują się w ścianie. Drzwi ażurowe często wyprodukowane są z drewna sosnowego. Na rynku jest wiele modeli, które mogą znacząco podkreślić wystrój wnętrza. W przypadku niewielkich pomieszczeń doskonale sprawdzą się drzwi ażurowe przesuwne, dzięki którym uda nam się zaoszczędzić trochę miejsca.