Jaka farba do betonu na zewnątrz?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJaka farba do betonu na zewnątrz?
Filip zapytał 3 lata temu

Jaka farba do betonu na zewnątrz?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Co zrobić, aby zmienić wygląd naszego budynku? Odpowiedź jest prosta. Pomalować betonowe ściany odpowiednim kolorem. To szybkie i opłacalne rozwiązanie. Jaka farba do betonu na zewnątrz okaże się najbardziej atrakcyjna i efektywna?
 
Charakterystyka betonu
Zanim jednak przystąpimy do najważniejszych cech dobrej farby, najpierw opiszemy, jakie właściwości ma sam beton. To naturalne podłoże. Twarde i bardzo trwałe. Ma niejednorodną kolorystykę w wyniku technologii wylewania.
 
Powierzchnię betonową można rozpoznać z daleka ze względu na specyficzne przebarwienia w różnych odcieniach szarości. Mogące ulegać z czasem pewnym zmianom. Dlatego warto użyć farby, dzięki które uzyska się stały, przyjemniejszy dla oka, kolor.
 
Jaka farba do betonu na zewnątrz?
Wybierzmy więc odpowiedni produkt, który będzie bez problemu współpracować z betonowym podłożem. Po pierwsze farba musi dobrze kryć, a po drugie wyróżniać się podwyższoną trwałością i odpornością na wszelkie mechaniczne czynniki.
 
Co więcej, powinna dość szybko wiązać i schnąć. Dzięki takiej właściwości malowanie nie zajmie wiele czasu. Najbardziej skuteczna okaże się więc tak zwana farba grubopowłokowa.