Jaki łańcuch do piły jest najlepszy?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJaki łańcuch do piły jest najlepszy?
Piotrek zapytał 3 lata temu

Jaki łańcuch do piły jest najlepszy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Tylko dobry łańcuch do pilarki potrafi zagwarantować wydajną oraz w pełni bezpieczną pracę. Jaki łańcuch do piły wybrać, aby sprzęt był niezawodny podczas użytkowania?

Istotne parametry łańcucha do piły
Każda piła działa precyzyjnie tylko wówczas, gdy jest wyposażona w odpowiedni łańcuch. Decydując się na zakup piły warto zatem szczególną uwagę zwrócić na to, w jaki łańcuch jest ona wyposażona. Trzeba zawsze zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych parametrów.
 
Bardzo ważna jest grubość ogniw prowadzących, która powinna zawsze być mierzona w tej części ogniwa, która chowa się w prowadnicy. Dzięki posiadaniu odpowiedniej grubości ogniwa urządzenie pracuje stabilnie. Z kolei łańcuch porusza się równo oraz nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia dla osoby obsługującej piłę.
 
Istotna jest także ilość ogniw prowadzących, która jest oznaczana jako DL. Jest to nic innego jak ilość ogniw, jednocześnie znajdujących się w rowku prowadnicy.
 
Dziś producenci bardzo dobrze oznaczają łańcuchy za pomocą bardzo prostych oraz w pełni zrozumiałych symboli. Poszczególne oznaczenia dotyczą wymiarowania łańcucha. Każdy klient może bez problemu wybrać piłę z takim łańcuchem, który będzie działał niezawodnie przez długi czas.