Jak wydrukować mapę z Geoportalu?

PytaniaKategoria: InneJak wydrukować mapę z Geoportalu?
Paulina zapytał 3 lata temu

Jak wydrukować mapę z Geoportalu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Jest pewno miejsce w Internecie, w którym każda osoba może sprawdzić położenie działki oraz pobliskiego terenu. To istniejący wielu lat darmowy Geoportal. Wchodząc tam, będzie się miało dostęp do cennych danych i map. Niedawno pojawiła się nowa funkcja drukowania. Odpowiedzmy zatem na pytanie, jak wydrukować mapę z Geoportalu?
 
Ciekawa opcja drukowania
To nic trudnego. Narzędzie do generowania wydruków z bieżącego widoku mapy obsłuży nawet początkujący użytkownik serwisu. Wybieramy więc interesujący nas obszar, a następnie zaznaczamy potrzebne dane – rozmiar arkusza, jakość od 96 do 200 dpi itd.
 
Teraz wystarczy kliknąć plik oraz drukuj. Dokument będzie mieć formę PDF. Nie zabraknie na nim chociażby takich elementów, jak: legenda, podziałka liniowej czy współrzędne. Na mapę bez problemu da się nanieść swoje uwagi, ale należy pamiętać że ma ona poglądowy charakter, a nie oficjalny.
 
Komu szczególnie przyda wydrukowana mapa?
Wiemy już, jak wydrukować mapę z Geoportalu. Teraz wyjaśnijmy, komu taka funkcja ułatwi pracę i życie. Przede wszystkim pracownikom kancelarii notarialnej. Ale z takiego pliku w formacie PDF może korzystać nie tylko geodeta. Zrobi to również rzeczoznawca majątkowy czy deweloper.
 
Mapa z Geoportalu rozłożona na biurku będzie pomocna także dla naukowców i urzędników, którzy zajmują się planowaniem przestrzennym i bardzo ważną w dzisiejszych czasach ochroną środowiska.