Jak zrobić stracha na wróble?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak zrobić stracha na wróble?
Joanna zapytał 3 lata temu

Jak zrobić stracha na wróble?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Mając piękny sad albo pole, na którym posiane są warzywa, warto jakoś odstraszyć nieproszonych gości. Chodzi oczywiście o ptaki, które niszczą nasze plony i wydziobują owoce. Jest na szczęście jeden stary i sprawdzony sposób, pozwalający je przepędzić. Jaki? Postawienie stracha na wróble.

Jak zrobić stracha na wróble tanim kosztem?

Nie trzeba oczywiście kupować takiej kukły w sklepie. Wystarczy, że wykonamy ją sami w domu. To
nie jest trudne zadanie. Należy tylko zgromadzić odpowiednie narzędzia i być bardzo kreatywnym.

Bierzemy więc do ręki tyczkę, do której dodajemy poprzeczkę. Kilka ruchów młotkiem i straszydło gotowe. Poza gwoździami, można użyć także kawałka sznurka i taśmy. Jednak, aby kukła odgrywała swoją rolę, koniecznie musimy ją owinąć szmatami (starymi ubraniami). A także stworzyć głowę (przyda się jakiś kapelusz), nogi, a nawet diabelski ogon.

Podsumowanie

Ta, zbudowana z byle czego, powyżej opisana humanoidalna istota, bez problemu zniechęci ptactwo do odwiedzania sadu. Ale możemy ją przystroić, by była jeszcze bardziej przerażająca. Na koniec poradźmy więc, jak zrobić stracha na wróblę podobnego do postaci z horrorów.

Należy dodać jakieś elementy, dzięki którym w trakcie zrywającego się wiatru strach na wróble wzbudzi większy lęk. Przyczepmy mu np. pelerynę, różne wstążki, druty albo wiatraczek zamocowany do zardzewiałego hełmu pochodzącego z czasów wojennych.