Jak zmyć szamponetkę?

PytaniaKategoria: PielęgnacjaJak zmyć szamponetkę?
Bernadeta zapytał 3 lata temu

Jak zmyć szamponetkę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Szamponetka to idealny wybór dla osób lubiących zmianę i kolorowe szaleństwa. Atutem szamponetek jest ich szybka zmywalność. Często jest stosowana przez nastolatki w okresie wakacyjnym. Co jeśli jednak chcielibyśmy pozbyć się koloryzacji szybciej? Jak zmyć szamponetkę w ekspresowym tempie?

Bardzo przydatne są tutaj stare, sprawdzone sposoby, czyli użycie specjalnie przygotowanej płukanki. Można ją stworzyć mieszając wodę z cytryną lub wodę z octem. Pierwszy wariant jest lepszy pod względem zapachowym.

Inną dobrą opcją jest nałożenie na włosy maseczki z odżywki. Trzymając ją na włosach około półgodziny uzyskamy dobry rezultat w pozbywaniu się koloru. Można także zwyczajnie myć włosy około 3 razy dziennie, ale tutaj trzeba uważać i przyjrzeć się kondycji Twojej skóry głowy i specyfiki szamponu. Zbyt częste mycie może doprowadzić do przesuszenia skóry głowy, co prowadzi do dalszych nieprzyjemnych konsekwencji.

Tak czy inaczej szamponetka utrzymuje się na włosach niecałe 10 myć, więc przemyśl, czy na pewno musisz eksperymentować ze swoją skórą głowy by zmyć kolor.