Jak złożyć prześcieradło z gumką?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak złożyć prześcieradło z gumką?
Celina zapytał 3 lata temu

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dziś na wyposażeniu wielu sypialni znajdują się praktyczne prześcieradła z gumką. Wielu osób chwali je sobie ze względu na komfort podczas użytkowania. Niemniej sytuacja inaczej przestawia się w przypadku składania takiego prześcieradła. Dla wielu osób to nie lada wyzwanie, które bardzo często kończy się niepowodzeniem. Jak złożyć prześcieradło z gumką, aby w szafie dobrze wyglądało?

Dla wielu osób składanie prześcieradła z gumką jest ogromnym koszmarem. W praktyce najtrudniej jest złożyć prześcieradło o dużych rozmiarach, a więc takie, które jest zakładane na łóżko dwuosobowe.
Składanie prześcieradła wyposażonego w gumkę należy zawsze rozpocząć od odwrócenia go w taki sposób, aby jego lewa strona znajdowała się po zewnętrznej stronie. Następnie należy włożyć obie ręce w dwa sąsiadujące ze sobą rogi prześcieradła.
 
Kolejnym krokiem jest złączenie tych rogów ze sobą, poprzez założenie rogu z prawej strony na róg znajdujący z lewej strony. Wówczas to odwróci się on automatycznie na prawą stronę. Później trzeba powędrować ręką w dół i złapać za ten róg prześcieradła, który sąsiaduje z tym, który trzymany w prawej ręce. Gdy uniesiemy go delikatnie do góry, to wówczas możemy go założyć na lewą rękę. Teraz wystarczy dołączyć ostatni róg do pozostałych. Trzeba zawsze pamiętać, aby był on ułożony prawą stroną do góry.
Następnie należy rozłożyć prześcieradło na płasko i założyć jego boczną część, a więc tą z wszytą gumką do środka. Taką samą czynność należy wykonać z drugą stroną prześcieradła. Ostatnim krokiem jest złożenie prześcieradła w prostokąt lub kwadrat.