Jak wszyć taśmę do firanki?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wszyć taśmę do firanki?
Weronika zapytał 3 lata temu

Jak wszyć taśmę do firanki?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Samodzielne wszycie taśmy do firanki pozwala każdej pani domu zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz dać jej mnóstwo satysfakcji. Jak wszyć taśmę do firanki, aby się ona pięknie układała?

W celu wszycia taśmy do firanki warto użyć maszyny. Tylko do firan wykonanych z bardzo delikatnych materiałów polecane jest ręczne wszywanie taśmy.
Pierwszym istotnym krokiem jest dopasowanie długości taśmy do szerokości posiadanej firany. Trzeba zawsze pamiętać o tym, aby zostawić na końcach plisy po kilka centymetrów na zakładkę.
W prostych taśmach zazwyczaj wzdłuż materiału przeprowadzone są dwa sznureczki. Zanim rozpoczniemy przyszywanie taśmy powinniśmy wyciągnąć ich końce po tej stronie plisy, która będzie znajdować się po zewnętrznej stronie firany. Wykonanie tej czynności pozwala na łatwe zmarszczenie materiału przez ściągnięcie taśmy.
Kolejnym istotnym krokiem jest przyszycie taśmy do firany. Czynność tę należy wykonać poniżej linii sznurka marszczącego. Przed zakończeniem przyszywania trzeba koniecznie na końcu taśmy zrobić zakładkę i zszyć ją z firanką. Później należy zagiąć taśmę wzdłuż grzbietu i wszyć ją po drugiej stronie materiału.
Po zakończeniu wszywania taśmy firanę warto dobrze wyprasować, a następnie zmarszczyć za pomocą wszytej taśmy.