Jak zdjąć tablice rejestracyjne z ramki?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak zdjąć tablice rejestracyjne z ramki?
Otylia zapytał 3 lata temu

Jak zdjąć tablice rejestracyjne z ramki?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Tablice rejestracyjne mocowane w ramkach to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie ma potrzeby wiercenia w autach otworów i przykręcania tablic na śruby. Przy kupnie samochodu z tablicami rejestracyjnymi zamocowanymi w ramkach w chwili jego przerejestrowywania pojawi się konieczność wyjęcia starych tablic z ramek i założenia nowych. Jak zdjąć tablice rejestracyjne z ramki?

Czy na pewno nie są przykręcone?

Są osoby, które tablice w ramkach mimo wszystko dodatkowo przykręcają do pojazdu. Warto wiec na początku spojrzeć, czy na tablicy rejestracyjnej nie ma jakichś śrubek. Jeśli są, oczywiście trzeba je wykręcić.

Zdejmowanie tablicy z ramki

Dolna część ramki zawiera plastikowy długi element, który jest mocowany na plastikowe wciski. Po jego zdjęciu, można wysunąć tablicę rejestracyjną, pociągając ją do dołu. Aby zdjąć tą część ramki, po prostu trzeba ją wyjąć z plastikowych zatrzasków. Najlepiej zacząć od któregokolwiek końca ramki i chwytając zdejmowaną część w dwa palce, delikatnie pociągnąć do siebie, aż usłyszymy kliknięcie, a część ramki wyskoczy z pierwszego mocowania. Takich mocowań z reguły jest cztery. Warto chwytać zdejmowaną część ramki przy każdym z nich, by uniknąć przypadkowego pęknięcia tego elementu na skutek jego wygięcia. Po odłączeniu zdejmowalnego elementu ramki, można wysunąć dołem tablicę rejestracyjną, w ten sam sposób założyć nową, po czym powtórnie zamontować zdejmowalną część ramki tablicy..