Jak usunąć ślady po naklejkach?

PytaniaKategoria: InneJak usunąć ślady po naklejkach?
Bogusława zapytał 3 lata temu

Jak usunąć ślady po naklejkach?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Czasami zdarza się tak, że po usunięciu naklejki zostaje warstwa kleju. Poniżej przedstawione są metody domowe na skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Jak usunąć ślady po naklejkach?

Płyn do mycia naczyń – wraz z ciepłą wodą pomoże skutecznie pozbyć się warstwy kleju. W tym celu należy namoczyć przedmiot w ciepłej wodzie, a gdy namięknie przemyć go płynem do mycia naczyń.
Perfumy lub spirytus – dzięki nim w łatwy sposób pozbędziemy się resztek naklejek np. z mebli. Wacikiem nasączonym perfumami dokładnie ścieramy warstwę kleju z mebla. W przypadku, gdy naklejka pozostawiła grube resztki warto wcześniej najpierw trochę namoczyć perfumami naklejkę.
WD 40 – każdy posiadacz samochodu doskonale zna ten produkt, który bez problemu poradzi sobie ze śladami po naklejkach. Preparatem spryskujemy pozostałą resztkę po naklejce i po ok. 5 minutach usuwamy ściereczką.
Aceton – wiele osób posiada go w swoim domu, a nie wszyscy wiedzą, że doskonale poradzi sobie z klejem pozostawionym po naklejkach. Resztki kleju należy namoczyć acetonem i odczekać kilka minut po czym zmyć.

Pamiętajmy, że niektóre naklejki zawierają klej, który ciężko jest usunąć domowymi sposobami, dlatego w takim przypadku musimy skorzystać z gotowych detergentów.