Jak zaplanować mieszkanie na poddaszu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zaplanować mieszkanie na poddaszu?
Piotrek zapytał 3 lata temu

Jak zaplanować mieszkanie na poddaszu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Domy z poddaszem użytkowym cieszą się ogromną popularnością. Poddasze pozwala na zwiększenie przestrzeni użytkowej, tym samym zachowując stosunkowo niewielkie wymiary budynku. Dodatkowo aranżacja poddasza nie musi być ukończona od razu. Można to robić już w trakcie mieszkania.
 
Jak zaplanować mieszkanie na poddaszu, żeby było przestronnie i funkcjonalnie? Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ skosy i niskie ścianki kolankowe stanowią prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Kluczową sprawą jest takie urządzenie poddasza, żeby całość nie przytłaczała małymi pomieszczeniami. Najlepiej aby pomieszczenia w tej części domu stanowiły jedną całość, a podział był nieformalny, np. jeśli na poddaszu znajduje się kuchnia, to od jadalni oddziela ją jedynie wyspa albo wąska ścianka.
 
Urządzając na poddaszu salon, najlepiej jest go zaplanować w najbardziej oświetlonej części, a w strefie wypoczynkowej powinny znaleźć się niskie meble, np. rozłożyste sofy. W pomieszczeniu, w którym są skosy dobrze jest postawić na wiele punktów świetlnych.