Jak rozrobić klej do tapet proporcje?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak rozrobić klej do tapet proporcje?
Tomek zapytał 3 lata temu

Jak rozrobić klej do tapet proporcje?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Przed tapetowaniem konieczne jest użycie kleju do tapet, który umożliwi zagruntowanie ściany, w której występują pęknięcia oraz dziury.
 
Proporcje kleju i wody
Taka powierzchnia posiada znacznie gorszą chłonność, przez co klej może nie wiązać się tak dobrze. Dobrze wiedzieć jak rozrobić klej do tapet proporcje powinny wynosić: 1 część kleju na 5 części wody. Do roztworu najlepiej użyć lekko ciepłej wody, która sprawi, że mieszanina rozpuści się znacznie szybciej. Warto również użyć drążka, którym wykonując ruchy obrotowe przesuwa się płyn na jedną ze stron.
 
Stworzenie roztworu
Należy pamiętać o regularnym obracaniu drążka, ponieważ w innym przypadku roztwór może się skleić. Po dokładnym rozpuszczeniu, należy odstawić roztwór na 15 minut. W tym czasie reszta składników spęcznieje. Trzeba chwilę poczekać, żeby konsystencja była prawidłowa. Warto mieć na uwadze, że roztwór nie powinien być przez długi czas przechowywany, ponieważ może wtedy stracić swoje właściwości. Ostatnim krokiem jest zastosowanie roztworu na tapetę. Czasami warto jest użyć mniej wody, niż zaleca producent, ponieważ w ten sposób można otrzymać lepszą przyczepność.