Jak wygasić piec na ekogroszek?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wygasić piec na ekogroszek?
Damian zapytał 3 lata temu

Jak wygasić piec na ekogroszek?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Z pewnością niezbyt często zdarza się nam wygaszać piec. Jednakże, gdy wyjeżdżamy gdzieś na dłuższy czas taki zabieg może okazać się konieczny. Niespodziewany wzrost temperatury również sprawia, że musimy wykonać tę czynność. W tym momencie jednak nasuwa się pytanie, a mianowicie jak wygasić piec na ekogroszek?
 
Nowoczesne piece
W sytuacji, gdy posiadamy innowacyjny piec zapewne wygaszanie pieca na ekogroszek będziemy musieli wykonać za pomocą nowoczesnych sterowników, które pozwalają nam na regulowanie wszystkich czynności. W tym wypadku należy znaleźć właściwy przycisk, który znajduje się na panelu sterowania. Wszystko zostanie wykonane automatycznie.
Jeżeli naszym celem jest wygaszenie pieca ze względu na niespodziewany wzrost temperatury na zewnątrz to wystarczy, że na panelu sterowania ustawimy tryb letni.
 
Starsze piece
Posiadając starszy piec sprawa jest nieco trudniejsza. Warto zapoznać się z instrukcją danego pieca i zaleceniami od producenta. Pamiętajmy, aby przy wygaszaniu wyłączyć wentylator oraz włączyć podawanie ręczne. Po około 5 minutach możemy otworzyć drzwiczki, a następnie żar, który został musimy zgarnąć do popielnika. Po około 15 minutach, jeśli nie dojdzie do zapłonu, to piec sam się wygasi.